Strona Główna Forum Pracowników Wojska
W naszym gronie, Forum Pracowników Cywilnych Wojska

RegulaminRegulamin FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
13-ska
Autor Wiadomość
Mirek45 
Początkujący

Wysłany: 2009-01-26, 13:07   13-ska

Witam. Czy coś słychać o trzynastkach??

kuba 
Początkujący

Wysłany: 2009-01-27, 01:02   

od kilku lat ptaszki ćwierkają o lutym, i do tej pory dobrze ćwierkają ;-)

melasa4 
Entuzjasta
SPAMER

Wysłany: 2009-01-27, 08:05   

u nasz też tak wyćwierkiwały :D

Mirek45 
Początkujący

Wysłany: 2009-02-05, 17:30   

A jednak coś ćwierkają że mają być w strzymane .....w związku z kryzysem...

zibi-dziadek 
Bywalec
śmiercicha

Wysłany: 2009-02-05, 21:02   13-ska

A umie kruki ,bo takie są ,a to bardzo inteligentne ptaki ,ponadto swoja wiedzę czerpią z doświadczenia ,ponieważ żyją bardzo długo .
Wykrakały ,że będzie jak zawsze i co wy na to ? ,w lutym powinny być 13-stki . 8-)

majster 
Nałogowy forumowicz

Wysłany: 2009-02-06, 07:18   

U mnie już wiadomo, że trzynastka będzie razem z wynagrodzeniem za luty.

alojzybabel 
Pasjonat

Wysłany: 2009-02-09, 08:23   

Ja tam byłem pewny swego od samego początku, trzynastka święta rzecz, nie trzeba było siać zamętu :P

lux 
Początkujący

Wysłany: 2009-02-19, 00:33   

Jasne razem z wynagrodzeniem za luty (czy aby na pewno?) bo coś nie widać takiej opcji.

majster 
Nałogowy forumowicz

Wysłany: 2009-02-19, 07:38   

Lux... to, że u mnie w firmie wypłata trzynastki jest z wynagrodzeniem za luty - co podano oficjalnie do wiadomości pracownikom - to nie znaczy, że tak będzie u Ciebie. :) Oznacza to tyle, że trzynastka za ubiegły rok jest wypłacana i nie ma mowy o żadnym "odgórnym" jej wstrzymaniu. A o konkretnej dacie wypłaty decyduje szef (musi uruchomić odpowiednie środki u swojego płatnika), więc to jego trzeba pytać kiedy będzie płacona trzynastka (no... ewentualnie związki mogą wiedzieć wcześniej, ale też od szefa) . Nie istnieją ogólnokrajowe przepisy nakazujące wypłatę trzynastki dla PW - w całym kraju - w jakimś jednym konkretnym terminie.
p.s. Cieszmy się, że jeszcze mamy "trzynastkę", bo w wielu cywilnych firmach już jej dawno nie ma i moim zdaniem, szybkimi krokami, zbliża się ta chwila kiedy i nam ją zabiorą :) .

aew 
Użytkownik

Wysłany: 2009-02-19, 14:59   

Jak na razie 13 -ka będzie wypłacona, u mnie w firmie środki są zapotrzebowane na ten cel na dzień 26 luty. Nie siejcie paniki,jak na razie niem zagrożenia. Co będzie dalej to zobaczymy, być może 'kryzys' często sztucznie napędzany tylko po to aby dać możliwość zmiany kodeksu pracy( oczywiście taki który będzie pasował POLSKIM BIZNESMENOM)ZLIKWIDUJE TEN JEDEN Z OSTATNICH PRZYWILEJÓW JAKI NAM POZOSTAŁ.

xavier 
Nowicjusz

Wysłany: 2009-02-19, 20:33   

majster napisał/a:
U mnie już wiadomo, że trzynastka będzie razem z wynagrodzeniem za luty.

Ja również otrzymałem tę samą informację, po wykonaniu telefonu.

joka 
Pasjonat

Wysłany: 2009-02-19, 22:27   

majster napisał/a:
p.s. Cieszmy się, że jeszcze mamy "trzynastkę", bo w wielu cywilnych firmach już jej dawno nie ma

Pracuje w szpitalu i tez nie ma trzynastki.....Od dawno- dawna... :-( A o "wczasach pod gruszą" też można pomarzyć......Pod grusza u rodziców na ogrodzie........

achilles1958 
Entuzjasta

Wysłany: 2009-02-19, 22:51   

joka jak pracujesz w sp zoz to dziś w siedzibie okręgu przedsiębiorstw i działalnosci pozabudżetowej odbyło się spotkanie szefa IWSZ p.gen.Andrzeja Wiśniewskiego i z-cy płk.Włodzimierza Lewczuka z przewodniczącymi ZZ NSZZ PW wojskowej służby zdrowia na którym to przedstawiono sprawy jej dotyczące.sytuacja jest tragiczna .mon pozbywa się części szpitali i uzdrowisk.wszystkie dotacje wstrzymane.kasa tylko na dokończenie rozpoczętych inwestycji i to nie wszystkich.więcej dowiem się za pare dni od osoby która uczestniczyła w spotkaniu i tylko tyle mi dziś zdołała przekazać.pozdrawiam

lux 
Początkujący

Wysłany: 2009-02-20, 20:04   

ja tylko w kwestii formalnej
Szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych jest gen. dyw. Zbigniew Tłok - Kosowski,
a zastępcy to gen.bryg. Jerzy krzywiecki oraz gen.bryg. Roman Klecha

Radiola 
Pasjonat

Wysłany: 2009-02-20, 21:33   

lux, tu chodzi o Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia. Swoją drogą, posługiwanie się skrótami prowadzi do nieporozumień nie tylko w wojsku, ale zainteresowani wiedzą o co chodzi :-)
Sytuacja w wojskowej służbie zdrowia jest już od dawna tragiczna. Moja znajoma opowiada mi czasami o swojej pracy. Kierownicy przychodni traktują swoje zakłady jak prywatny folwark. Od czasu zmiany zasad finansowania, czyli od 8 lat, pracownikom średniego personelu medycznego i technikom medycznym, zabrali trzynastki, nie dają podwyżek (nawet tych wywalczonych przez cywilne pielęgniarki). Powszechnie łamane są prawa pracownicze np. pracodawca nie wydaje napojów w upały, co powoduje omdlenia w gabinetach nie tylko pacjentów, ale i personelu. Warunki sanitarne i lokalowe są skandaliczne, bo kierownicy oszczędzają na wszystkim. Nieźle płacą tylko lekarzom. Często zakładają i prowadzą równolegle, swoje prywatne przychodnie.
Pacjenci, przeważnie starzy schorowani emeryci, muszą już w godzinach nocnych przed otwarciem przychodni zajmować miejsce w społecznych kolejkach do rejestracji. A na wizytę np. u laryngologa trzeba czekać sporo ponad miesiąc.
W gabinetach żądają teraz wszystkiego od pacjenta. Nawet gazików.
Skandal, że po tylu latach demokracji, wojskowa służba zdrowia, która kiedyś była jedną z najlepszych, zeszła na dziady.

Odpowiedz do tematu